facebook
Duplicating
Tour copied successfully!

Places (POIs) visited during this tour

Place #1
Distance: 0.77mi , Attraction : saray
Map Pin
No:53 Kat:2 Daire:3, Ömer Avni, İnebolu Sk., 34427 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye
POI 1 Tour Image
Dolmabahçe Sarayı
Güçlü bir başlangıç! Hemen sağımızda, bölgedeki önemli cazibe merkezlerinden biri olan Dolmabahçe Sarayı var, kesinlikle göz kamaştırıcı bir 19. yüzyıl Osmanlı, Barok ve Neoklasik yapıdır. Orijinal amacı, Osmanlı İmparatorluğu'nu modernleştirmek ve Avrupa standartlarını benimseme konusundaki taahhüdünü sergilemekti. Mimarlık ve tasarım açısından, niyetler Avrupa stillerinin güçlü etkisiyle açıktır. Suyun görünümünden, klasik Avrupa iki kanatlı bir yapı göreceksiniz. İç mekanda büyük avizeler, karmaşık ahşap işçilik ve özellikle etkileyici kristal merdiven bulunmaktadır. Baccarat kristal merdivenin yer aldığı Tören Salonu'nda, kraliçe Victoria'nın hediyesi olan eşit derecede büyük bir Baccarat avize asılı duruyor.

Dolmabahçe, "Dolmuş Bahçe" anlamına gelir, ve gerçekten de öyledir. Saray, birçok çeşme bulunan hoş bahçelerle çevrilidir. Bu yönü de birçok sarayın ve önemli yapıların etrafında veya içinde büyük bahçelerde yaşamalarından türetilmiş olabilir. Sadece şehirden sakin bir kaçış yaratmakla kalmaz, aynı zamanda şehri barış ve sofistike bir kale olarak temsil eder.

Konuşurken, bu muhteşem kalesini yakından görmek istediğinizi düşünüyor olabilirsiniz, sizin için şanslıyız çünkü sarayın içinde bir müze bulunuyor ve çeşitli odaları, salonları ve sergileri sergiliyor. Müzenin vurgularından biri Atatürk'ün Odası'dır. Bu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün İstanbul ziyaretlerinde yaz aylarında kaldığı yerdir. İşte tam olarak bu sarayda en büyük eserlerinden bazılarını gerçekleştirdi ve Atatürk'ün Odası, 1938'de son günlerini geçirdiği yerdir. Oda kusursuz bir şekilde korunmuş durumda ve odanın onun kaldığı şekliyle tam olarak nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

Büyük bir saray ve büyük bir tarihe sahip Dolmabahçe, Türkiye tarihinde önemli bir özelliktir. Bina, dönüşüm dönemi Tanzimat döneminde modernleşme yolunda ülkenin adımını işaret ederken, Türkiye'nin güçlü bir hükümete sahip olmasını sağladı.

Read More

  https://www.dolmabahce-palace.com/
Place #2
Distance: 0.53mi , Attraction : şehir
Map Pin
Sinanpaşa, Beşiktaş Cd. No:63, 34353 Beşiktaş/İstanbul, Türkiye
POI 2 Tour Image
Beşiktaş
Dolmabahçe Sarayı'nda başladık, ancak genel olarak bulunduğumuz ve hala olduğumuz alan popüler bir İstanbul semti olan Beşiktaş'tır, İstanbul'un en eski bölgelerinden biri. Karadeniz isyancılarının sahil boyunca devriye gezdiği Boğaziçi'nde bulunur. Ancak, Osmanlılar kontrolü ele aldığında, isyancılar dışarı itildi ve İstanbul'un şehir merkezi duvarlarının dışında yerleşimlerin resmen büyümesine izin verildi. Boğaziçi'nin çoğu, akıntılarının yedi veya sekiz düğüm kadar güçlü olduğu bilinir. Ancak, özel olarak Beşiktaş sahilindeki belirli noktada akıntılar daha sakin olduğundan, gemilerin demirlemek için mükemmel bir konum sunar. Osmanlılar bölgeyi "Bestas" olarak adlandırdı, muhtemelen gemileri demirlemek için suya beş sütunlu yapıdan türetilen "Güzel Taşlar" anlamına gelir. Adın nereden geldiğine dair farklı hikayeler olabilir, ancak "Beşiktaş" kelimesinin "Beşiktaş" anlamına geldiğini biliyoruz.

Beşiktaş bölgesi daha küçük bir alan olmasına rağmen, şehirdeki en önemli yerlerden biridir. Bölge, tarihi siteler, işletmeler ve alışveriş merkezleri ile doludur ve elbette Boğaziçi'nin muhteşem manzaraları vardır. Sadece muhteşem bir manzara değil, aynı zamanda Boğaziçi'nin ticaret ve ticaretine, hatta Türkiye'nin iki kıtada yayılmasının ilginç nedenine de katkıda bulunmuştur. Şu anda sürdüğümüz taraf Avrupa yakasıdır, ancak daha sonra Asya yakasına geçeceğiz! Boğaziçi iki kıta arasındaki bir boğaz olduğunda, Bosphorus sularında birçok efsane ve efsane yatmaktadır. Yunan mitolojisinde, Boğaziçi, bir zamanlar Hera'nın bir rahibe olan kızı Iö'nün hikayesiyle ilişkilendirilir. Zeus Iö'ye aşık oldu ve onu Hera'nın kıskançlığından korumak için bir dişi inek haline getirdi. Hera, ancak, onun hilelerini gördü ve Iö'yü kızdırmak için bir sinek yolladı. Sinekten kaçarak, Iö Boğaziçi'ni geçti ve Boğaziçi'nin suyuna onun adından sonra Bosphorus olarak adlandırıldı.

Beşiktaş, İstanbul'un güzel bir bölgesidir, tarih, hikayeler ve çok güzellikle doludur. Sahil boyunca sürmeye devam etmek için sabırsızlanıyorum ve sahil boyunca daha fazla favori yerimi size göstermek için.

Read More

  http://www.allaboutistanbul.com/besiktas.html
Tour itinerary stops | Additional places you'll see on this self-guided tour

Map Pin Place 1 Dolmabahçe Sarayı
Map Pin Place 2 Beşiktaş
Map Pin Place 3 Çırağan Sarayı
Map Pin Place 4 Ortaköy Meydanı
Map Pin Place 5 Ortaköy
Map Pin Place 6 Yildiz Sarayı
Map Pin Place 7 15 Temmuz Şehitler Köprüsü (Boğaziçi Köprüsü)
Map Pin Place 8 yönler
Map Pin Place 9 Üsküdar
Map Pin Place 10 Kız Kulesi
Map Pin Place 11 İstanbul Bilgisi
Map Pin Place 12 Moda Sahili
Map Pin Place 13 Kadife Caddesi ve Moda Caddesi
Map Pin Place 14 yönler
Map Pin Place 15 Kadıköy
Map Pin Place 16 Caddebostan Sahili
Map Pin Place 17 Bostancı SahiliThis is a premium tour, click below for complete access!

 
How to take a UCPlaces tour
Taking a UCPlaces tour is fun and easy.
Download the app (Android or iOS), purchase the tour (either here on the website, or from within the app).
That's it, you're ready to go!
When you want to start the tour, find the tour in the app (via a quick in-app search or by clicking the tour link received in your confirmation email) and click "Start Tour" (headphones recommended for best experience.)
* After purchasing a tour you will receive a purchase confirmation email including the tour link and instructions on how to take the tour, so you don't have to remember anything now.
How does the tour work?
UCPlaces acts as your personal tour guide, providing self-guided audio tours fully navigated within our app using GPS-based navigation. You won't need to switch between external navigation apps.
Whenever you approach a point of interest (POI) on the tour, our app will automatically play the relevant audio story at the right time and place.
If you start the tour before reaching the first POI, the app will navigate you to the starting point and then begin the tour.
How is this more convenient than a traditional tour?
UCPlaces offers an innovative and flexible way to explore exciting destinations on your terms.
Here are some key advantages over traditional tours:
 • No need to commit upfront or purchase in advance; buy a tour only when you're ready to go.
 • Walk at your own pace.
 • No waiting for groups; go on your schedule.
 • Take the tour in your preferred language.
 • Start, stop and continue the tour whenever you want.
 • Returning to the same destination? Take the tour again, and again, and again... And bring a friend!
 • Enjoy preferred prices.

What's included?
 • A self-guided audio tour taken via the UCPlaces app [Android / iOS (iPhone) / Apple CarPlay].
 • Tour route map and in-app GPS navigation (via the UCPlaces app).
 • Audio stories for places visited during the tour.
 • Apple CarPlay connection (for iOS users); for a seamless driving tour experience.
What's NOT included?
 • Earphones (highly recommended).
 • Smartphone.
 • Any kind of transportation (including tickets and passes).
 • Tickets to the attractions on your tour.
 • Food and drinks
 • Physical tour guide.